مشکلات رایج ماکروفر و رفع ایراد

در بسیاری از خانواده ها، مایکروویو تنها وسیله ای است که در آشپزخانه استفاده می شود. می توانید پاستا، سوپ و بشقاب های کامل شام را در مایکروویو قرار دهید. می توانید چای درست کنید یا بلافاصله یک صبحانه گرم تهیه کنید. بنابراین هنگامی که مایکروویو شما خراب می شود، طبیعی است که سعی کنید در تعمیرات خود را امتحان کنید. برای چنین جعبه های فلزی کوچک و مقرون به صرفه ای، مایکروویوها به طرز شگفت آوری پیچیده هستند. راه های مختلفی وجود دارد که مایکروویو می تواند اشتباه کند. در واقع، لیست رایج ترین مشکلات مایکروویو به تنهایی طولانی است و هر مشکلی دلایل احتمالی متعددی دارد. مایکروویو در زیر هود پیچیده است و اغلب، برای تعویض ایمن قطعات الکتریکی محکم بسته بندی شده به کمک یک تکنسین لوازم خانگی با تجربه نیاز دارید. بیایید نگاهی به دلایل احتمالی ده مشکل اصلی مایکروویو بیندازیم.

1. صفحه مایکروویو نمی چرخد
بشقاب
غلتک راهنما
کوپلر
موتور محرک
صفحه چرخان مایکروویو برای پخت یکنواخت غذا ضروری است. بشقاب مایکروویو شما باید از غذای شما پشتیبانی کند و همچنین به طور پیوسته بچرخد تا غذا از هر طرف به طور یکنواخت بپزد. اگر صفحه شما نمی‌چرخد، این مربوط به کل مجموعه چرخشی است که برای این منظور طراحی شده است. ابتدا صفحه را چک کنید. سپس به غلتک های راهنمای عریض زیر صفحه نگاه کنید. سپس بررسی کنید که آیا کوپلر شاخه ای در مرکز مایکروویو ترک خورده است یا خیر. در نهایت موتور محرک را از نظر جریان و کوپلینگ بررسی کنید.

2. مایکروویو روشن نمی شود
پریز
مونتاژ چفت درب
سوئیچ درب
فیوز حرارتی
فیوز سرامیکی
البته، اگر مایکروویو شما روشن نشود یا به فشار دادن دکمه ها پاسخ ندهد، کاملاً بی فایده است. مایکروویویی که به نظر می رسد روشن نمی شود ممکن است از تعدادی خرابی رنج ببرد. با بررسی دوشاخه دیواری شروع کنید تا مطمئن شوید که مایکروویو به برق وصل است. در مرحله بعد، سوئیچ درب و مجموعه قفل در را بررسی کنید. اگر دستگاه فکر کند درب باز است، مایکروویو روشن نمی‌شود. در مرحله بعد، دو فیوز، فیوز حرارتی و فیوز سرامیکی را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به تعویض دارند یا خیر.

3. درب مایکروویو به درستی بسته نمی شود
مونتاژ چفت درب
لولا
فنرهای پیچشی
با وسایل قدیمی‌تر، معمول است که درب به مرور زمان آویزان نشده یا به‌درستی بسته نمی‌شود. این اغلب به این دلیل اتفاق می افتد که لولاها یا فنرها از حالت سفت کارخانه اولیه خود شل شده اند. هنگامی که درب به درستی بسته نمی شود، گرما و بوها می توانند از مایکروویو خارج شوند در حالی که نقص های دیگر رخ می دهد. در مایکروویو که قفل نمی‌شود ممکن است باز یا بسته شدن آن دشوار باشد و مایکروویو ممکن است در تشخیص درب کاملاً بسته باشد. به مجموعه چفت درب و لولاها، همراه با فنرهای پیچشی مربوط به لولاها دقت کنید. پیچ های شل را سفت کنید و قطعات آسیب دیده را تعویض کنید.

4. درب مایکروویو گیر کرده است
مونتاژ چفت مایکروویو
ترفند درب باز
گاهی اوقات، درب مایکروویو ممکن است بسته شود. این امر به ویژه در مایکروویوهایی که دارای سوئیچ درب فشاری هستند رایج است. اگر درب مایکروویو شما بسته است، نگران نباشید. معمولاً حداقل یک جابجایی دستی وجود دارد تا درب مایکروویو بدون دکمه یا مکانیسم معمول باز شود. این کمک می‌کند که بدانید این درب دستی برای مدل مایکروویو شما چیست. پس از تسلط بر ترفند درب باز، نگاهی به مجموعه چفت بیندازید. این به احتمال زیاد جایی است که مشکل درب گیر کرده را پیدا خواهید کرد. همچنین ممکن است بخواهید مکانیسم باز کردن دستگیره در و/یا دکمه را تعمیر کنید.

 

تعمیرات در محل، آماده است.

همین حالا تماس بگیرید

نیاز کاربران در شهر های بزرگ باعث شده تا تیم تعمیرات در محل جهت رفاه حال مشتریان خود فعالیت خود را در استان البرز به تمامی مناطق گسترش دهد.

برند های مختلف را در تمامی نقاط کرج و حومه در کوتاه ترین زمان تعمیر خواهیم کرد. کافیست یه تماس با کارشناسان ما بگیرید.

ما برسرعت در محل شما حاضر میشویم.

تعمیرات تخصصی ماکروفر در کرج

5. مایکروویو خاموش نمی شود
کلید اینترلاک درب
تخته هوشمند
مشکل دیگر می تواند این باشد که وقتی تایمر تمام می شود، مایکروویو شما از کار نمی افتد. این وضعیت نگران کننده به طور شگفت انگیزی رایج است و می تواند بسیار بیشتر از پختن بیش از حد وعده غذایی شما باشد. ممکن است لازم باشد درب را به زور باز کنید یا دستگاه را از برق بکشید تا از پخت آن جلوگیری شود. در این مورد، شما می خواهید صرفاً به قطعات الکترونیکی که ممکن است مقصر باشند نگاهی بیندازید. کلید اینترلاک درب ممکن است راه اندازی نشود. یا برد هوشمند مایکروویو که تمام عملکردهای کامپیوتر مایکروویو مانند زمان بندی مدت زمان کارکرد دستگاه را کنترل می کند.

6. مایکروویو گرم نمی شود
سوئیچ درب
دیود ولتاژ
مگنترون
وقتی مایکروویو شروع به قدیمی شدن می‌کند، به احتمال زیاد با این مشکل مواجه می‌شوید که چراغ مایکروویو روشن می‌شود و زمزمه می‌کند، اما گرما ایجاد نمی‌شود. اگر مایکروویو شما گرم نمی کند، اولین جایی که باید نگاه کنید کلید در است. فقط در صورتی که در قفل نباشد و در نتیجه چرخه شروع نشود. همچنین می توانید دیود ولتاژ را بررسی کنید. اما اگر تشخیص دادید که این مگنترون است، ممکن است مایکروویو خود را نیز جایگزین کنید.

7. ایجاد صدا در مایکروویو
موتور صفحه و درایو
مگنترون
دیود ولتاژ بالا
فن خنک کننده
چندین چیز مختلف وجود دارد که می تواند باعث ایجاد نویز مایکروویو شما شود. ساده ترین چیز برای تشخیص و تعمیر صفحه مایکروویو پر سر و صدا است. اگر صفحه در حال لرزش است، کوپلر و غلتک راهنما را بررسی کنید. اگر موتور درایو یا مگنترون باشد، اینها یکی از چالش برانگیزترین جایگزین ها هستند. همچنین ممکن است دیود ولتاژ بالا باشد. بسته به مایکروویو، ممکن است فن خنک کننده نیز باشد.

8. پد لمسی مایکروویو پاسخ نمی دهد
سوئیچ غشایی
برد کنترل
یکی از ناامیدکننده‌ترین انواع خرابی مایکروویو زمانی است که پد لمسی پاسخ نمی‌دهد. هنگامی که دکمه ها را فشار می دهید یک مایکروویو حداقل باید بوق بزند. اگر به نظر می رسد تاچ پد شما کاملاً مرده است، می تواند یکی از دو مورد باشد. ابتدا سوئیچ غشایی را بررسی کنید که می تواند پاسخگویی هر دکمه را مشخص کند. اگر سوئیچ غشایی نباشد، ممکن است برد کنترل نیز باشد که تمام پاسخگویی را کنترل می کند.

9. فن اگزوز مایکروویو کار نمی کند
فیلتر هوا
قطعات متحرک Grimy
اگزوز فن
برای مایکروویوهای بالاتر از برد، ممکن است یک فن اگزوز وجود داشته باشد که به تمیز نگه داشتن هوای بالای اجاق گاز شما کمک می کند. هنگامی که فن اگزوز کار نمی کند، چند چیز مختلف وجود دارد که می توانید امتحان کنید. ابتدا فیلترهای هوا را بررسی کنید. یک فیلتر مشبک زغالی یا فلزی را می توان عوض کرد یا شست و تمیز کرد تا مفید باشد. گاهی اوقات، این تنها چیزی است که لازم است تا فن اگزوز شما دوباره کار کند. در مرحله بعد، تمام قطعات متحرک را جدا کرده، تمیز کنید و دوباره کنار هم قرار دهید. و اگر قسمتی شکسته در مجموعه فن اگزوز پیدا کردید، آن را تعویض کنید.

10. نور مایکروویو خاموش است
لامپ روشنایی
برد کنترل
بالاخره نور مایکروویو شما هست. چراغ مایکروویو به شما اطلاع می دهد که چه زمانی روشن است و به شما کمک می کند تا غذای پخته شده را پیگیری کنید. هنگامی که نور مایکروویو خاموش می شود، سهولت تعویض لامپ به مدل مایکروویو شما بستگی دارد. اما ممکن است برای تعویض نور مایکروویو خود مجبور شوید درب را کاملا باز کنید. اگر می دانید لامپ خوب است، ممکن است مشکل به طور متناوب از برد کنترل شما باشد.

درصورتی که به راهنمایی نیاز دارید؟

تیم متخصص تعمیرات در محل آماده ارائه مشاوره است

کار بر روی مایکروویو می تواند خطرناک باشد. در حالی که اکثر دستگاه های الکتریکی بلافاصله پس از قطع برق برق خود را دفع می کنند، این احتمال وجود دارد که مایکروویو همچنان دارای قطعات الکتریکی زنده باشد. به طور متوسط سالانه دو نفر در حین کار روی مایکروویو جان خود را از دست می دهند.

خازن ولتاژ بالا در مایکروویو شارژ را حفظ می کند، اما یک مقاومت داخلی برای تخلیه خودکار آن شارژ طراحی شده است. پس از جدا کردن از پریز، اجازه دهید فر حداقل 10 دقیقه بماند تا در صورت عدم کارکرد مقاومت، مطمئن شوید که شارژ به طور کامل از بین رفته است.

درباره پروژه

شما میتوانید با یک تماس و یا پرکردن فرم آنلاین درخواست کارشناس خود را ثبت کنید.

تعمیرات یخچال فریزر
نمایندگی تعمیرات مابه کرج
فهرست